Gerçek Zeytin yağlı defne sabunu işe yarar mı?

Zeytin yağlı sabun dökülmeye etki eder mi? Zeytin yağlı sabun kepeği, kaşıntıyı giderir mi? şeklinde bir takım soruları eminim ki sormuşsunuzdur. çoğu zaman bu soruları saç sorunlarımız başladığında sorarız. Bu mevzu ile ilgili internette bir çok yazılmış konu var. Ama çoğu bizi tatmin etmez. Ya kullanan eşe dosta sorarız yahut sonucu öğrenmek için kısa bir süreliğine kullanırız ve nihai sonucu öğreniriz.

Benimde saç problemlerim başladığında (kepeklenme ve dökülme) bir çok ürün denememe karşın gideremedi. Sonunda doğallık, saflık benzer biçimde reklam değeriyle ön plana çıkan zeytinyağlı sabunları kullanmaya karar verdim. Aslolan problemim kepeklenme idi. 3 ay gidermesi için Mehmet Aydın Gerçek Zeytin yağlı defne sabunu kullandım. Yazdıklarım marka ile ilgili değil genel olarak zeytin yağlı sabunla ilgili çünkü daha önce de kullanmıştım işe yaramamıştı. Mehmet Aydını kullanınca kesin karar verdim bu ürünler hakkaten işe yaramıyor. Nedenleri ile açıklayalım.
Kuruluk ve kepek oluşturma

1) Kepeği önlesin diye kullanıyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz. Çünkü sabun saçı ve deriyi temizleyemediği benzer biçimde deride sabunun kendisi yapışıyor ve çıkmıyor. Banyodan sonrasında başınızı kaşıdığınızda tırnaklarınıza sabunun kendisi geliyor. Bir çok duşta yine tekrar çok su kullanmama karşın aynı sorunu yaşadım.
Zeytinyağlı sabun organik mı?

2) Doğallık safsatasına ne olursa olsun inanmayın çünkü bu boş bir söylemdir. Defne yapraklı zeytin yağlı sabunu ele alalım defnenin kendi özü. Zeytin yağı özü ve bir ekip sabun oluşumunda kullanılan bileşenler birleştiğinde ortaya çıkan sabun organik değildir. Gerçek Defne nin özünü oluşturan x, y, z bileşenlerini söylemiyorlar da bir tek defne diyorlar. Şampuanda x,y, z diye belirtirler defne demezler bu da idrakda seçicilikten bize şampuan daha bir kimyasal geliyor. Oysa ikisi de aynı bileşenlerden doğar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir